Zakup części do Forda

Zakup części do Forda

Amerykańska marka, jaką jest Ford posiada szereg popularnych modeli samochodów. Części oferowane na różnych rynkach, które są tak samo oznaczone, ale które mimo wszystko mogą nie pasować do naszego auta. Skutkiem takich różnic jest to, że zakup części jest wyraźnie utrudniony, ponieważ nawet jeśli teoretycznie zgadza się marka i model, wersja części może być inna i osoba szukająca części dokona złego zakupu.

Znaczenie numeru VIN

Każdy profesjonalny sklep motoryzacyjny oferuje katalog części Ford online VIN. Dlaczego? Ponieważ zdecydowanie ułatwia to wszystkim działanie. Numer VIN jest numerem identyfikującym dany pojazd i nie da się go w żaden legalny sposób zmienić. Można mieć pewność, że mając numer VIN, wiemy o nim wszystko to, co wie o nim jego producent. Poprzez numer VIN można wyeliminować wszelkiego rodzaju niepewność. W praktyce jest to idealna forma identyfikacji samochodu.

Szybkie i pewne szukanie części

Z punktu widzenia klienta katalog części do samochodu może być frustrujący, bo kiedy nawet znajdziemy odpowiednią część, może okazać się, że nie jest to dokładnie to, czego szukamy. Cześć pasuje niemal do takiego samego samochodu, ale do naszego jednak nie.

Katalog części Ford online VIN, który uzyskał od nas numer VIN, automatycznie ukrywa wszystkie części, które nie będą nam pasowały, więc szukanie w ich gronie jest nie ma większego sensu. Jeśli dana część jest dostępna w sklepie, użycie wyszukiwarki VIN znacznie przyspieszy jej znalezienie, a jeśli takiej części nie ma, wtedy też o tym fakcie się dowiemy i zaraz poszukamy gdzieś indziej.